Łyżwy z wymienną płozą ROGUE niebiesko-zielono-czarne, regulowane
Opis:
Łyżwy wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów co czyni je trwałymi i wytrzymałymi na uszkodzenia. Mamy więc pewność, że posłużą nam przez długie lata mimo częstego użytkowania.
Łyżworolki regulowane są świetnym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży ponieważ ich stopy cały czas rosną. Rolki te "rosną razem z dzieckiem". Sprawdzają się również u osób które posiadają numer "pomiędzy" np.: 37,5.
Niedopasowana rolka u najmłodszych może spowodować brak chęci do jazdy. Regulacja zapewnia nam uczucie komfortu ponieważ możemy dopasować but do odpowiedniego rozmiaru stopy co daje nam wygodną jazdę.
Parametry:
- regulowana płoza: aluminium
- łożyska: ABEC7
- kółka: PU 82A
- 64mm - rozm. 29-32
- 70mm - rozm. 33-36
- 72 mm - rozm. 37-40
- wymienna płoza hokejowa
- zapięcia: klamra dwusekcyjna z zabezpieczeniem, rzep, sznurówki
Początkującym jazda na łyżwach może wydawać się trudna, jednak to tylko pozory. Każdy może nauczyć się dobrze jeździć i to w stosunkowo krótkim czasie, aby czerpać z tego nie tylko korzyści dla zdrowia i kondycji fizycznej, ale również mnóstwo frajdy. Zapoznaj się z poniższymi radami, ale pamiętaj, że ostatecznie to trening czyni mistrza!Pierwsza jazda nie będzie należała do najłatwiejszych, ale ważne żeby przełamać lody. Każda kolejna będzie bardziej udana, aż dojdziesz do perfekcji.
- Najważniejszy jest sprzęt, czyli same łyżwy. Dobierz odpowiednie dla siebie. Upewnij się, że są dobrze dopasowane i zasznurowane, w przeciwnym razie może dojść do kontuzji lub po prostu będzie Ci się nieprzyjemnie jeździło. Komfort to podstawa. Zwróć uwagę na płozę – musi być dobrze naostrzona.
- Aura jest przeważnie zimowa, więc pamiętaj, aby się porządnie rozgrzać przed wejściem na lód. Nierozgrzane ciało jest bardziej podatne na urazy i zakwasy.
- Ubierz się odpowiednio, ani nie za lekko ani nie za ciepło. Strój musi być wygodny, sportowy, żebyś mógł swobodnie i komfortowo poruszać.
- Bądź ostrożny, ruszaj się i ćwicz …
Efekty jazdy na łyżwach Podczas jazdy na łyżwach pracuje całe ciało – żeby utrzymać równowagę, musisz pracować zarówno nogami, jak i rękami, w związku z czym wzmacniasz obręcz barkową, ramiona i ręce. Co więcej wzmocnisz i wymodelujesz brzuch, nogi i pośladki. Jazda na łyżwach nie tylko poprawi twoją kondycję fizyczną, ale także wpłynie korzystnie na twoją koordynację ruchów oraz twoje samopoczucie i odporność.
Przeciwwskazaniem do jazdy na łyżwach są choroby stawów kolanowych i kręgosłupa. Najlepsze efekty uzyskasz, gdy przez cały sezon będziesz jeździć 2–3 razy w tygodniu. Podczas godzinnej jazdy na łyżwach możesz spalić od 300 do 800 kcal – zależnie od intensywności treningu.
Łyżwa hokejowa Buty tego modelu sięgają wysokością lekko za kostkę, na pięcie mają wyższy i wzmocniony fragment przez co chronią ścięgno achillesa. W przeciwieństwie do łyżwy figurowej mają standardowe oczka na sznurówki. Nie zapewniają zatem takiego wzmocnienia dla nogi jak łyżwa figurowa, ale nie służą one do skoków ani akrobacji, w związku z czym tak mocne wsparcie nie jest potrzebne. Płoza nitowana do buta, cieńsza od figurowych, wyprofilowana i przystosowana do ostrzejszych skrętów. Można osiągać na nich większe prędkości, są zwrotne i pozwalają na szybkie hamowanie.
Łyżwa figurowa Charakteryzuje się wysokim butem, który ma za zadanie chronić kostkę. But sięga znacznie ponad nią. Płoza łyżwy figurowej jest najszersza i największa dlatego jest też dość ciężka. Na przedzie płozy łyżwy mają ząbki, które pozwalają na większą kontrolę podczas wykonywania akrobacji na lodzie. Łyżwy figurowe dają najwięcej możliwości jeżeli chodzi o technikę jazdy.
Łyżworolki regulowane ROGUE Spokey
Opinie naszych klientów